Tanie wakacje Lanzarote
Lanzarote,  Poradnik,  Tanie podróże

Tanie podróże. Jak zwiedzić Lanzarote za 700 zł?

Wiele osób myśli, że wyprawa na wyspy kanaryjskie musi być droga. Tymczasem można zorganizować ją na własną rękę i niewielkim kosztem spędzić urlop w krainie wiecznej wiosny. W tej serii artykułów będziemy przedstawiać nasze sposoby na tanie podróże po Europie i świecie.
Szukaj tanich lotów.

Niewątpliwie najtaniej na wyspę dotrzemy samolotem, w związku z niewielką ilością bezpośrednich połączeń z Polski, szukaj przede wszystkim połączeń z przesiadkami. Ceny czarterów zaczynają się od 1000 zł a kończą nawet na 3200 zł! My zdecydowaliśmy się na budżetowe loty na trasie Warszawa-Londyn i Londyn-Arrecife, w efekcie cena biletów wyniosła 250 zł za osobę w obie strony. Tanie połączenie nie jest trudne do znalezienia, choć musisz poświęcić trochę czasu to zaoszczędzone pieniądze pozwolą Ci na częstsze podróże.

Zabierz namiot i bądź otwarty na ludzi.

Teoretycznie trzeba mieć pozwolenie na rozstawienie namiotu, aczkolwiek można rozstawić się właściwie wszędzie, ponieważ nie ma żadnych kontroli, policji itp. Raz zaliczyliśmy małą wpadkę na wyspie la Graciosa gdzie rozłożyliśmy się jak się okazało obok pola namiotowego w parku narodowym, a nie na nim. Rano Pan poinformował nas o tym fakcie i powiedział, żebyśmy się przestawili kilka metrów dalej i tyle.

Jednego dnia będąc na kawie w porcie Marina Rubicon poznaliśmy parę starszych Anglików, wypiliśmy razem kawę, przegadaliśmy godzinę, po czym zaprosili nas do swojej willi😉

 

W efekcie poznaliśmy fascynujących, życzliwych ludzi z ogromnym doświadczeniem życiowym, którzy już zawsze będą w naszej pamięci.

Łap stopa!

Bez wątpienia poruszanie się autostopem po wyspie jest bardzo łatwe. Pomagali nam zarówno turyści jak i miejscowi.

Zakładając że podróżujecie w 4 osoby lub więcej najlepszą opcją będzie wynajęcie samochodu, tutaj też warto polować na promocje i korzystać z wyszukiwarek. Paliwo jest tańsze niż w Polsce, drogi są dobrze oznaczone zatem jeśli nie macie dużo czasu warto skorzystać z tej opcji.

Podróże komunikacją miejską są możliwe, jednak wiele autobusów kursuje tylko kilka razy w ciągu dnia, a bilety nie są tanie. Linii jest co prawda aż 50, ale zdarzają się też takie, które odbywają kurs jedynie raz w tygodniu! Aktualne rozkłady i trasy.

Wyspa nie jest duża, toteż bez problemu można poruszać się na rowerze. Możliwe jest obejście jej aczkolwiek w tym przypadku tydzień będzie zdecydowanie niewystarczający.

 

W Arrecife zdarzyło nam się korzystać z autobusów, w związku z czym na transport wydaliśmy ok 11 euro na osobę.

Korzystaj z ulg i karnetów na atrakcje.

Karnet na najpopularniejsze atrakcje można zakupić w każdym z miejsc które obejmuje, jest dostępny w poniższych wariantach:

3 miejsca ( 2 wybieramy spośród: Park Timanfaya, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes) i + Mirador del Rio lub Jardin de Cactus- 21 euro dorosły / 10,5 euro dziecko – oszczędność do 4,3 euro

4 miejsca wybieramy pomiędzy Parkiem Timanfaya, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Mirador del Rio lub Jardin de Cactus- 28 euro dorosły / 14 euro dziecko – oszczędność do 6,8 euro

6 miejsc: Park Timanfaya, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Mirador del Rio, Jardin de Cactus, Castillo de San Jose- 33 euro dorosły / 16,5 euro dziecko – oszczędność do 10,55 euro

Osoby niepełnosprawne mają na każde wejście 30 % ulgi,  niestety nie obejmuje to karnetu.

Prom na pobliską la Graciosę kosztuje 20 euro za osobę dorosłą i 11 euro za dziecko w obie strony. Oficjalnie przewoźnik nie obniża cen dla turystów, ale kto pyta ten… płaci mniej. 🙂

 

Zapytaliśmy Panią czy dostaniemy zniżkę dla osoby niepełnosprawnej i popłynęliśmy za 15 euro. Nigdzie nie znaleźliśmy takiej informacji, a jednak Pani ją dla nas wyczarowała. Nie bój się pytać o ulgi, dla studentów, emerytów niepełnosprawnych itd. A może się uda?

Dla osób bardzo oszczędnych:

Większość parku Timanfaya jest dostępna dla odwiedzających za darmo, płacimy 10 euro jedynie za przejechanie wyznaczonej trasy autokarem. Więc jeśli w kieszeni pustka proponujemy trekking.

Z drogi na Mirador del Rio jest tak sam widok tylko, że… darmowy.

Park kaktusów również można obejrzeć obchodząc go dookoła i zatrzymać ponad 5 euro.

Odwiedziliśmy: Park Timanfaya, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes i Jardin de Cactus. Nasz artykuł o atrakcjach Lanzarote.

 

Mój karnet kosztował 28 euro a Roberta wejścia niecałe 25 euro. Bilety na la Graciosę to dodatkowe 30 euro za naszą dwójkę.

Zwracaj uwagę na ceny jedzenia.

Zakupy robiliśmy w marketach sieci Dino, które są w zasadzie najtańsze i znajdziesz je prawie wszędzie.  Korzystnie można też obkupić się w małych sklepikach prowadzonych przez Azjatów.

 

Na jedzenie wydaliśmy ok 50 euro na osobę.

Omijaj stragany.

Najlepszymi pamiątkami będą wspomnienia i zdjęcia. Czy naprawdę chcecie mieć jedną z tysięcy wyprodukowanych w Chinach figurek z napisem Lanzarote?

Podsumowanie wydatków.

Reasumując wydaliśmy:

250 zł na bilety lotnicze,

ok 11 euro (+/- 50 zł) na transport,

41,5 euro (+/-180 zł) za bilety wstępu i prom na la Graciosę,

ok 50 euro na jedzenie (=/- 200 zł).

 

Zwiedzenie wyspy kosztowało nas niecałe 700 zł za osobę. Nie zbieraliśmy wszystkich paragonów, w związku z czym nie jesteśmy w stanie podać kwoty co do centa, ale suma nie przekroczyła 1400 zł za naszą dwójkę.

Artykuł ma na celu jedynie pokazanie możliwości, nie każdy jest gotowy spać w namiocie czy jeździć na stopa, ale wiedz, że jeśli chcesz to możesz! Daj znać w komentarzu jakie są Twoje sposoby na tanie podróże.

Podzielcie się w komentarzach, jakie są wasze sposoby na tanie podróże 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.